SKU:YF005A29.Easy reach by searching the SKU
Select Color
Select Size
-65%
Butterluxe Maternity Flare Pocket Legging 29"
More Images
Butterluxe Maternity Flare Pocket Legging 29" - Image 2
Butterluxe Maternity Flare Pocket Legging 29" - Image 3
Butterluxe Maternity Flare Pocket Legging 29" - Image 4
Butterluxe Maternity Flare Pocket Legging 29" - Image 5
Butterluxe Maternity Flare Pocket Legging 29" - Image 6
Butterluxe Maternity Flare Pocket Legging 29" - Image 7
Butterluxe Maternity Flare Pocket Legging 29" - Image 8
Butterluxe Maternity Flare Pocket Legging 29" - Image 9
Butterluxe Maternity Flare Pocket Legging 29" - Image 10
Butterluxe Maternity Flare Pocket Legging 29" - Image 11
Butterluxe Maternity Flare Pocket Legging 29" - Image 12
Butterluxe Maternity Flare Pocket Legging 29" - Image 13
Butterluxe Maternity Flare Pocket Legging 29" - Image 14
Butterluxe Maternity Flare Pocket Legging 29" - Image 15
Butterluxe Maternity Flare Pocket Legging 29" - Image 16
Butterluxe Maternity Flare Pocket Legging 29" - Image 17
Butterluxe Maternity Flare Pocket Legging 29" - Image 18
Butterluxe Maternity Flare Pocket Legging 29" - Image 19
Butterluxe Maternity Flare Pocket Legging 29" - Image 20
Butterluxe Maternity Flare Pocket Legging 29" - Image 21
Feature & Fitting:
  • Butterluxe Collection
  • Designed for yoga or lounge during pregnancy and postpartum
  • Super high rise. Belly U-shaped elastic panel
  • 29'' inseam, Height: 5'1" - 5'3"
  • Front pockets
  • Flare leg design
Fabric:
  • Extremely Soft, luxurious comfort and lightweight
  • Ultra stretchy, gentle compression
  • Brushed, 4-Way stretch
  • 81% Polyamide, 19% Lycra
Product Information
Shipping & Returns
Description
Feature & Fitting:
  • Butterluxe Collection
  • Front pockets
  • Flare leg design
Fabric:
  • Brushed, 4-Way stretch
  • 81% Polyamide, 19% Lycra